Tepelena Albania Tartuf - - vimore.org

Tepelena Albania Tartuf

Tepelena Albania Tartuf

YouTube

Reportazh i realizuar nga ABC News albania në Tepelene duke kërkuar Tartuf në trojet shqiptare, realizur nga Ferdinad Dervishi , Arjan Isa , dhe me Elis Dervishi Në kërkim të tartufit.... Për kontakt për te blerë tartuf : Elis Dervishi 0692210981 E-mail: albania.tartuf@yahoo.com FB/ albania tartufNe rrethin Fier per here te pare po mbillet pema e Paulonias

Ne rrethin Fier per here te pare po mbillet pema e Paulinias. Ajo eshte nje dru qe kap lartesine deri ne 22 metra dhe kutohet ne burse. Ndersa perdorim te gjere

YouTube

Thesari nënujor, Shqipëria josh ndërkombëtarët - Top Channel Albania - News - Lajme

Ndërsa zbret poshtë valëve, ujërat e turbullta në pak metrat e parë i hapin shumë shpejt udhën ujërave të kristalta dhe pamjes marramendëse të dhjetëra e mbase

YouTube

Frutat e pyllit, Bjeshkët e Pukës fshehin thesaret e kulinarisë - Ora News- Lajmi i fundit-

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Të apasionuarit pas kulinarisë që zgjedhin restorantet në Lezhë, mund të shijojnë edhe frutat e freskëta të

YouTube

Tradita e mbjelljes së shafranit vendos rrënjë në Dumre - Reporter.al

Tre vëllezër nga Belshi kanë bashkuar forcat me një sipërmarrës italian, për të sjellë në Dumre traditën e mbjelljes së bimës së shafranit, një nga erëzat më të

YouTube

Princesse Nini au travail en ses terres à truffes de Mareuil-sur-Belle (24)

Rencontre avec Daniel Chaume, agriculteur éleveur de bovins viande limousine à la ferme "Chez Buisson" de Mareuil-sur-Belle (24340) et sa fidèle Nini, une magni

YouTube

Historia/ Dibrani lë Italinë dhe kthehet në Shqipëri për të kultivuar bimë medicinale

Dibër- Shumë shqiptarë kanë lënë emigrimin dhe janë rikthyer në vendlindjen e tyre për të mos u kthyer më atje ku ishin. Një ndër ta është edhe Zija Keshi nga f

YouTube

ALBANIA: TEPELENA: REBEL LEADERS PLAN THEIR NEXT MOVES

Albanian/Nat Rebel leaders in southern Albania met Friday to plan their next move after President Sali Berisha's refusal to resign. Rebel leader Gjolek M

YouTube

RRUGA EGNATIA, KERKOHEN THESARET

RRUGA EGNATIA, KERKOHEN THESARET

YouTube

Nikola tartufi 2013 vadjenje belog tartufa

Nikola tartufi 2013

YouTube

"Uji i Ftohte", Monument Natyre - Vizion Plus - News - Lajme

"Uji i Ftohte" ne Tepelene vijon te mbetet një nga vendet me te frekuentuara jo vetëm nga udhëtarët vendas, por edhe turistet e huaj. Duke pasur statusin e Monu

YouTube

THESARI NE APOLLONI ABCNews 17 Nentor 2013

ABCNews 17 Nentor 2013

YouTube

75 VJECARJA MBLEDSH BIME MJEKESORE 11 06 12

Vizitoni www.oranews.tv për të ndjekur lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota

YouTube

Arrat e DIBRES Reportazh ABCNews 12 Tetor 2013

Arrat e DIBRES Reportazh ABCNews 12 Tetor 2013

YouTube

Zbulohet thesari i humbur i vitit 1715

Zbulohet thesari i humbur i vitit 1715

YouTube

Truffles in Bosnia,Tartufi u Bosni Vlasic

Tartufi u Bosni i Hercegovini

YouTube

Come CERCARE TARTUFI nelle Crete Senesi | TARTUFO BIANCO

Alla ricerca del tartufo bianco, a San Giovanni d'Asso nelle Crete Senesi. In questo viaggio nei boschi ho scoperto le due simbiosi del tartufo bianco: quella c

YouTube