Sekreti i Gurabijeve te buta Receta e Gjyshes - - vimore.org

Sekreti i Gurabijeve te buta Receta e Gjyshes

Sekreti i Gurabijeve te buta Receta e Gjyshes

YouTube

Receta: 2 vez (njeres ja heqim te bardhen per permbi) 1 got te ujit sheqer I perziejm mir Gjys gote te ujit vaj 1 got te ujit kos 1 got te çajit kokos 6 gota te ujit miell (ngadal ja qesim deri sa te mbledhet brumi) 1 paket pluhur per fryerje 1 vanill 130gr margarin te but E perziejm mirr I ngjym ne te bardhen e vezes Dhe susam Furra e nxeht 220 grad 20-25 minuta (deri sa te skuqen) Per receta me te reja kanallin mund te na beni subscribe Tarif: 2 yumurta (beyazini uzeri icin ayiriyoruz) 1 su bardagi seker Yarim su bardagi sivi yag 1 su bardagi yogurt 1 çay bardagi hindistan cevizi 6 su bardagi un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanillin 130gr yumusak margarinËmbëlsirë me Ujë Që ju len pa fjal nga shija që ka Provoni

#tortezebra#gatimeteshpejta# Perberesit 4 Vez 1 got e gjysem sheqer 1 got vaj gota te ujtit jan 1 Got uje 1 sheqer vanilje 2 gota e gjysem me miell ndajm qulli

YouTube

Kifle Taze , Pambuk të Buta për Raste Speciale Festive !!!

Homemade Recipes / Kuzhina e Albës ju prezanton me recetën e rradhës. Na bëni Subscribe për të na ndiqur me videot e rradhës.Subscribe: https://goo.gl/dK8HDv p

YouTube

RECEPT: GURABIJE PRIBOJSKE (Kako se spremaju) sa pripremom i sastojcima

http://www.SJENICA.com - Domaći recepti na facebook-u: https://www.facebook.com/najbolji.domaci.recept RECEPT: GURABIJE PRIBOJSKE (Kako se spremaju) sa pripre

YouTube

54 - Tatli me pak Përbërës 🇦🇱/🇩🇪[Albanian/Shqip]

https://www.instagram.com/rimondaa__/ Përbërësit për shërbet: 250 gr sheqer 500 ml ujë limon Përbërsit për brum: 1 Vezë 3 lugë gjelle sheqer 125 gr Gjalpë 225

YouTube

Gurabija me Qaj Recept i Nenes

Gatime Gurabija shkojn shum mir me Qaj,Recept i Nenes ma i miri ne Bot Receta: përbërësit: 2 vezë 100 ml vaj luledielli 200 gram kos 1 sode buke 15 gram 1 lugë

YouTube

Darkë e Mrekullueshme !

Kuzhina e Albës 2 ju prezanton me receta gatimi te lehta dhe te shpejta. Albas Kitchen 2 presents with video recipes who are easy to make and delicious. Na beni

YouTube

Bakllava më e Leht deri tani, vetëm me 5 Petë !!! Easy Baklava Recipe Baqlāwa

#baklava #bakllava #baklavalarırecipe Bakllava më e Leht deri tani, vetëm me 5 Petë !!! Easy Baklava Recipe with olny 5 phylo dough layers Përmbajtja : 1 vez

YouTube

Darka e Shijshme me Makarona ! ( Kur skemi Buk në Shtëpi, Zgjidhja jon Makarona ).

#darkaeshijshmememakarona #darkeshpejt #kuzhinaealbes Homemade Recipes Kuzhina e Albës ju prezanton me recetën e rradhës. Na bëni SUBSCRIBE për të na ndiqur m

YouTube

💯Gurabije Për 5 Minuta Qe Shkrihen në Goj- 💯Yapılışı 5 dakikada Ağızda Eriyen Kurabiye

Follow ISTAGRAM 👉🏼 https://instagram.com/balkan_tarifleri?igshid=1p26tr5ziv4vy Follow FACEBOOK👉🏼 https://www.facebook.com/BalkanTarifleri/ AL RECETA 2 vez 12

YouTube

Sos i bardh me mish pule dhe kerpudha (Ideale per drek)

Sos i bardh me mish pule dhe kerpudha (Ideale per drek) Esra&Isra! Faleminderit qe na ndiqni #sosibardh #besamelsosu

YouTube

Petulla me Kos, që nuk marin Vaj 👌

#pancake #petulla #llokuma Petulla që nuk marrin shum Vaj. Receta : 10 gr. Maja buke e shkrijm me 100 ml. uj i ngroht dhe 1 lug e mesme Sheqer. Pastaj ne nje en

YouTube

Sheqerpare "Tatli" Recept i Nenes

Sheqerpare (Tatli) Embelsira me Kokos Recept i Nenes ma i miri ne Bot. Recipe in English Subtitle Tatli Sheqerpare Sweets Rezept in Deutsch Untertitel Ta

YouTube

Kajmaqin Receta e Xhyshes - 3 Malzemeli Tam Ölçüde Kaymaçina Tarifi

Follow ISTAGRAM 👉🏼 https://instagram.com/balkan_tarifleri?igshid=1p26tr5ziv4vy Follow FACEBOOK👉🏼 https://www.facebook.com/BalkanTarifleri/ AL RECETA 🔹12 veze

YouTube

Gurabije Te Shpejta Deri Sa Te Behet Çaji Gati Çay Hazır Olana Kadar Anne Kurabiyesi Tarifi

Ikizlerin Mutfagi ju prezanton me receten e rradhes. Na ndiqni Subscribe Follow us on: Facebook: https://www.facebook.com/binjaketnkuzhin/ Instagram: https://ww

YouTube

Nje Sekret i Vjeter te Simitave ne Tepsi Qe Behen Shkum te Buta

perberesit 950gr miell 400ml qumesht 20gr maje buke 2 lug te gjelles sheqer 1 lug te gjelles krip 1 veze dhe nje vetem te bardhen dhe nje te kuqen per siper t

YouTube

Gurabija të Shkrifta me NISHESTE për 10 min. !!!

Homemade Recipes / Kuzhina e Albës ju prezanton me recetën e rradhës. Na ndiqni Subscribe Follow us on: Facebook: https://www.facebook.com/kuzhinaealbes Insta

YouTube

FLI e PËRVLUME me Miell Misri dhe Gruri Gatim i preferuar dimëror

#fliepervlume#gatimeteshpejta# Per me shum receta na beni kanalin subscribe Me ndiqni ne Facebook dhe Instagram @gatimeteshpejta_

YouTube

Gurabia te shpejta😍

Like&Subscribe💕 Përberësit: 2vezë 200gr. shqeqer 1gotë kos Gjysme gote vaj 650gr. miell 1 lugë e mesme me sodë buke Gjithësej 22copë

YouTube

Gurabije te Buta Me Qumesht Dhe Vaj Receta E Gjyshes Yumuşacık Aneane kurabiyesi

Ikizlerin Mutfagi ju prezanton me receten e rradhes. Na ndiqni Subscribe Follow us on: Facebook: https://www.facebook.com/binjaketnkuzhin/ Instagram: https://ww

YouTube