Bujku Krushe e Madhe - - vimore.org

Bujku Krushe e Madhe

Bujku Krushe e Madhe

YouTube

INSTRUMENTALI I BUJKUT Prodhimet bujqësore vendore bio që kultivohen nga bujqit e Krushës së Madhe. Ti mbrojm prodhimet vendore,të cilat na fal toka e Kosovës. Ne punojm me nder në token e të parëve tanë,kërkojm subvencione dhe përkrahje nga shteti i Kosovës,që të mbrohen prodhimet vendore.Dredhëza në Kosovë | strawberry in Kosovo |

Dredhëza nga fshati Lluashë e Skenderajt, variteti është Alba. Video paraqet prej punimit te renav e deri tek vjelja. Kemi dhe fidane të tyre, te intersuarit

YouTube

Kenga e Bujkut

Keng Shqiptare ....

YouTube

Domatja Izmir F1- Garanton gjithmonë suksesin!

Shikoni fermerët Gramoz e Shaqir Gjojdeshi duke diskutuar me Z. Beqar Lila për epërsitë e domatës Izmir. LILA shpk. Facebook: https://www.facebook.com/lilashpk

YouTube

Veliaj shpall rikandidimin |ABC News Albania

Pavarësisht se thonin se do të vendosnin forumet e partisë, rikandidimi i kryebashkiakut Erion Veliaj për një mandat të dytë ishte i pritshëm. Mbështetjen nuk i

YouTube

SPECA TURSHI ME VAJ DHE HUDHËR (PA KONZERVUES)

SPECA TURSHI ME VAJ DHE HUDHËR (PA KONZERVUES) https://www.facebook.com/pg/Gatime-tradicionale-kosovare-me-video-307157022779096

YouTube

MOLLA E KORCES Reportazh ABCNews Tetor 2013 (Alma CUPI)

MOLLA E KORCES Reportazh ABCNews Tetor 2013 (Alma CUPI)

YouTube

"Babalja", Gjata: Prokuroria nuk ka zbardhur disa pergjime me qellim |ABC News Albania

Në një konferencë për mediat, sekretari i PD-së për çështjet ligjore, Çlirim Gjata deklaroi se prokuroria duhet të merrte të pandehur Taulant Ballën, Fatmir Xha

YouTube

Ferma e Avni Haxhiut -Bellopojë-Istog-

Raca- Simentl,-Hollshtajn-,Monbiliard

YouTube

Vallja e Gajdes-Bishnic,Mishnic e perdor populli

ALBANIAN Gajdja është një instrument muzikor që përbëhet nga shakulli prej lëkure bagëtie të vogël, buçalla e isos dhe pipa e notave. Gajdja tek shqiptarët ësh

YouTube

Tomates : pourquoi et comment les cultive-t-on sous serre ?

Jamy Gourmaud nous explique l'intérêt de la culture des tomates sous serre.

YouTube

Domatja Bonarda F1 – Cilësi e prodhimtari të lartë në kushte të vështira!

Agronomët Ilia Taçi e Gëzim Bezhi dhe fermeri Roni Prifti na japin të dhëna interesante për domaten Bonarda F1 nga SYNGENTA. Shikoni epërsitë e saj dhe arësyet

YouTube

REPORTAZH SERAT DURRES FERUZ MATAJ 2014

REPORTAZH NE SERAT E Z. GENCI MATAJ. SPITALL DURRES. IDEA DHE REALIZIMI I KETIJ REPORTAZHI ROBERT CANI OPERATOR ALBAN RRAPUSHI MONTAZHI STUDIO KRISTI 2014

YouTube

Bujku -melodi Instrumentale -Krushe e Madhe prodhimet bujqesore

Bujku -melodi me çifteli. Prodhimet bujqësore vendore bio që kultivohen nga bujqit e Krushës së Madhe. Ti mbrojm prodhimet vendore,të cilat na fal toka e Kosovë

YouTube

FSHATI-FSHAT KUKES SHTEPIA E LUTFI BICIT

SHTEPIA E LUTFI BICIT DIKUR E GJALLERUAR NGA NIPAT DHE MBESTA SOT E BRAKTISUR DHE E RRENUAR

YouTube

Speca me gjize - Peppers with cottage cheese

Klikoni 'Subscribe' per te ndjekur recetat e reja.. Click 'Subscribe' for new recipes.. Bashkohuni ne faqen e facebook,,Facebook Page: https://www.facebook.com/

YouTube